ایران، سرزمین ما

Persepolis_Persian_mastif_small.jpg

توسعه صنعت توریسم به لحاظ اقتصادی و فرهنگی از اهداف کلان کشورهای جهان می باشد.
در ایران نیز حرکت بدان سمت آغاز شده است، اما یکی از عوامل عمده زیربنایی هر حرکت اقتصادی و اجتماعی اطلاع رسانی می باشد.
ایران، سرزمین ما از معدود کشورهای جهان با این چنین تنوع گردشگری میباشد که در چهار گوشه این سرزمین، هر فصل سال نمایان است.
جاذبه های توریستی ایران هرگز از چشم جهانگردانی که به این کشور سفر کرده اند پوشیده نمانده، چرا که ایران علاوه بر موارد فوق دارای ویژگی های جذاب و منحصر بفرد برای جذب توریست می باشد، اما متاسفانه تا کنون هیچ اقدام اساسی در جهت اطلاع رسانی، بازاریابی و تبلیغات در زمینه جذب توریست صورت نگرفته است.
حرکت در جهت یک اقدام ملی با مراجعه به فهرست مجموعه راهنماهای توریست که در سراسر جهان برای جذب گردشگر در کشورهای مختلف انتشار می یابد به این واقعیت تلخ برمی خوریم که دیر زمانی است نام ایران از این فهرست حذف شده است، ما می خواهیم به کمک شما حضور شایسته خود را به عرصه ظهور برسانیم.

بدون حضور شما ممکن نخواهد بود
در کنار معرفی جاذبه های گردشگری ایران اعم از آثار باستانی، طبیعت، آداب و رسوم، سنن، آیین ها، عشایر، روستاها و شهرها، زندگی اجتماعی (لباس و غذا)، معماری، ورزش و ..... که از اهداف اصلی نشر مجموعه مورد نظر است، معرفی دست اندرکاران صنعت توریسم نیز از اهم موارد می باشد.
در این میان خطوط هواپیمایی، آژانسهای مسافرتی، صنایع دستی به ویژه صنعت فرش، بانکها، هتلها، شرکتها و مؤسسات حمل و نقل و مسافربری (شهری و بین شهری)، صنایع خودروسازی و صنایع وابسته، صنایع غذایی و خشکبار، مجموعه میراث فرهنگی، مؤسسات فرهنگی و اطلاع رسانی، رسانه ها، خانه های فرهنگ و دیگر صنایع توریستی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

 راهنمای گردشگری ایران
این کتاب مجموعه ای است در جهت معرفی جاذبه های گردشگری ایران. در این مجموعه سعی شده است کلیه آثار باستانی، طبیعت، معماری و دیگرجاذبه های ایران به شیوه ای نو،جهت جذب و ترغیب توریست برای سفر به ایران معرفی گردد و در کنار جاذبه های شهری، روستاها و فرهنگ اجتماعی ایرانیان اعم از مراسم و آداب ، سنن و میراث فرهنگی اقوام مختلف ایرانیان نیز معرفی خواهد شد.
از موارد مهم و قابل توجه در نشر این مجموعه حرکتی است دقیقاً تبلیغاتی در جهت بازاریابی برای جذب توریست. در این راستا سعی شده است استانداردهای جهانی متداول در نشر اینگونه مجموعه ها رعایت گردیده و همچنین شکل، شیوه صحافی و بسته بندی این مجموعه نیز آنرا از موارد مشابه متمایز می سازد. شما هم می توانید در این حرکت ملی حضور شایسته ای داشته باشید.

 لوح چند رسانه ای
CD-MULTIMEDIA
مجموعه اطلاعات مکتوب بصورت جذاب با بکارگیری امکانات گرافیکی، صوتی و تصویری بصورت CD نیز ارایه خواهد شد. در این مجموعه سعی شده است با بهره گیری از اسلاید، فیلم و موسیقی محلی ایرانی، جاذبه های گردشگری ایران به نمایش گذارده شود.

 حضور در اینترنت
کلیه اطلاعات مندرج در این مجموعه با بهره گیری از امکانات گرافیکی، صوتی و تصویری در یک محیط جذاب روی شبکه اینترنت نیز ارایه خواهد شد.
به این روش کلیه جهانگردان در اقصی نقاط جهان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه در اینترنت به کلیه اطلاعات مورد نیاز خود دست یابند.
ارایه دهندگان خدمات در صنعت گردشگری ایران می توانند در این سایت حضور فعال داشته باشند.

 اولین مجموعه اطلاع رسانی، بازاریابی و تبلیغات برای جذب توریست
تاکنون مجموعه های مختلفی در زمینه معرفی ایران با عناوین گوناگون منتشر شده است، لیکن از نظر کاربردی و انتقال اطلاعات در جهت جذب توریست خارجی مفید واقع نگردیده اند و یا شاید به این منظور منتشر نشده اند. از جمله ویژگی های این مجموعه که آنرا از آثار مشابه متمایز می سازد پرداختی است تبلیغاتی، اطلاعاتی و ارتباطی با نگاهی به سلایق مختلف در خصوص جاذبه های توریستی ایران بعلاوه معرفی صنایع و خدمات وابسته و جانبی این صنعت با رعایت استانداردهای جهانی. از اینرو این مجموعه در قالب یک اثر اطلاع رسانی نهایتاً اهداف ذیل را دنبال می کند:
1- قرار دادن مجدد نام ایران بعنوان یکی از سرزمین های جذاب و دیدنی برای جهانگردان.
2- بازاریابی و تبلیغات برای جذب توریست در سطح جهان.
3- ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع از صنعت و توریست و خدمات جانبی آن در ایران.
4- معرفی ارایه دهندگان خدمات و دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران

/ 0 نظر / 113 بازدید